שאלון א

שאלה 0 מתוך , תשובות נכונות: 0

 1. לפניכם שאלון המדמה ראיון עבודה.
  בשאלון יש שאלות ולכל שאלה יש לסמן   עד 5 תשובות נכונות.
  לא ניתן לחזור אחורה או להפסיק את השאלון באמצע.

  בהצלחה!

 2. יתכן שאתה טוב מדי לתפקיד הזה?

  1. לעניות דעתי, אין יותר מדי טוב לתפקיד. כשמסיימים עבודה לפני הזמן או עושים אותה מעל המצופה איש לא מתחרט על כך. זה, למען האמת, מה שקרה לי במספר עבודות קודמות שלי.
  2. התפקיד הזה יביא לי הרבה כבוד וזה מה שחשוב לי. בחברה שלי כל מי שעשה את התפקיד הזה זכה לכבוד.
  3. למה אתה שואל?
  4. אני לא לגמרי מבין את השאלה ונדמה לי שאולי אתה חושש ממשהו. אשמח אם תוכל לשתף אותי בכך ואנסה להשיב לך.
  5. אני רוצה את התפקיד, אהנה ממנו ולא אהיה מתוסכל שלא זכיתי לתפקיד גבוה יותר. בגילי חשוב לי לעשות עבודה טובה יותר מאשר המעמד שלי. אני מוכן גם להתחייב שלא אעזוב לפרק זמן מסוים.
 3. ספר לי לאן אתה שואף בקריירה שלך?

  1. הכי חשוב לי זה להביא כבוד למשפחתי ולמקום העבודה שלי. כך נהגתי בעבר וכך אנהג בעתיד.
  2. מאז ומתמיד הייתה לי מטרה להתפתח בתחום השיווק שבו אני עוסק. זה התחיל עם סיום הלימודים ונמשך לאורך כל השנים. פניתי אליכם משום שיש לכם מה ללמד אותי ולי יש מה לתרום לכם. בעתיד אני שואף להמשיך ולהתפתח בכיוון זה. למשל, להיות מנהל שיווק גלובלי בחברה גדולה.
  3. כולם יודעים שאני גמיש ומתאים את עצמי לסביבה. כשעולה צורך בתחום מסוים אין לי בעיה ללמוד אותו ולהשתלב בו במהירות.
  4. אני אגיד לך את האמת בעבר היו לי שאיפות קצת לא מציאותיות. היום אני יותר מציאותי ומבין שצריך יותר סבלנות והדברים לא הולכים כל כך מהר כפי שחשבתי בעבר. אני שואף להיות מנהל מכירות בחברתכם. אבל אני מבין שיש שלבים מוקדמים שעלי לעבור. בכל מקרה, העבודה הקודמת שלי הכינה אותי יפה לתפקיד שאתם מציעים.
  5. יש לי שאיפות די גבוהות בתחום השיווק – להגיע לעמדת ניהול בכירה - ואני יודע שכדי לממש אותם עלי לעבוד קשה. אבל אני מאוד נהנה ממה שאני עושה וגם בחברתכם אני מקווה שמאוד אהנה וגם אגרום לכם ליהנות ממני.
 4. האם אתה מעדיף לעבוד לבד או בצוות?

  1. כולם יודעים שאני יכול לעבוד שעות לבד וביעילות מרבית. בעבודה הקודמת הכירו אותי כזאב בודד שנותן תפוקה גבוהה ביותר. רק אל תפריעו לי ואעשה את הכל מעבר למצופה.
  2. אני מאוד אוהב לעבוד בצוות. השותפות והביחד נותנים לי תחושה נעימה. אבל כשצריך אני גם יודע לעבוד לבד. הוכחתי זאת לעצמי בעבודתי האחרונה שבה היה לעיתים צורך לעבוד שעות ארוכות לבד.
  3. בכל הקבוצות שעבדתי אחרי איזה זמן הם לא יכלו בלעדי. ולבד, תאמין לי שאין לי בעיה.
  4. אני אגיד לך את האמת אני מתקשה להבחין בין השניים. בעבודותיי הקודמות שתי הצורות היו משולבות אחת בשנייה והצלחתי בשתיהן. למשל, עבודה על פרויקט אישי הדורשת תיאומים רבים.
  5. בעבר היה לי קשה לעבוד בקבוצה והעדפתי לעבוד לבד. בשנים האחרונות, עקב מודעות לנושא, השתפרתי ביכולתי לעבוד בקבוצה לשתף ולקבל משוב.
 5. האם את נוהגת לקחת עבודה הביתה?

  1. אני משתדלת שלא. חיי המשפחה חשובים לי. אבל כשאין ברירה אז אני עושה זאת על הצד הטוב ביותר.
  2. תסמוך עלי. אין אצלי דבר כזה לא לגמור עבודה – במשרד בבית, זה אותו דבר בשבילי.
  3. אתם וודאי לא תדרשו ממני דבר כזה! אתם יודעים שיש לי משפחה.
  4. אני עושה כל מאמץ לסיים את העבודה במשרד בשעות העבודה. כשאין ברירה, ויש מצבים כאלה, אני מעדיפה להישאר שעות נוספות במשרד ולבוא הביתה פנויה מעבודה.
  5. לפעמים אני אפילו מעדיפה לעבוד מהבית. זה יותר נוח לי – במידה שזה משתלב כמובן עם צרכי העבודה. בעבודתי הקודמת סידור זה עבד מצוין.
 6. תן לי דוגמה של עבודת צוות שלקחת בה חלק.

  1. האמת היא שאני מאוד נהנה מעבודה בקבוצה. יש משהו בקשר עם אנשים שמאוד מספק אותי. למשל, בפרויקט התוכנה האחרון שלי אומנם עבדתי לא מעט לבד אבל נהניתי במיוחד לעזור לאחרים ולראות איך התמונה הגדולה עובדת ומתפקדת.
  2. בעבודה הקודמת שלי הייתי אחראי על צוות עובדים. לעניות דעתי, גרמתי להם להתלהב מהעבודה ולהשקיע בה. לא נכנסתי להם לנשמה אבל הם גם ידעו שאני שם ואם צריך משהו אפשר לפנות אלי. כך עמדנו בכל הזמנים וקבלנו משובים מצוינים.
  3. בכל קבוצה שאני נמצא בה אני הופך למרכז ולמנהיג. כך היה גם במקום העבודה הקודם. עודדתי את הקולגות וסיימנו פרויקט מורכב בזמן.
  4. אתה יכול לדבר עם הבוס הקודם שלי. הוא יספר לך איזה דג במים אני בחברה של אנשים. תמיד הייתי כזה. לידי כולם מרגישים שהם צריכים לעבוד. העובדים שלי הוציאו תפוקה שהרבה שנים לא ראו כזאת.
  5. בפרויקט האחרון שעשינו בחברה הקודמת היה לנו תקציב מצומצם ולוח זמנים צפוף. היינו צריכים לתאם בינינו את העבודה כדי לחסוך זמן וכסף. לעניות דעתי, עמדנו במשימה למרות שזה לא היה קל משום שכולנו היינו לחוצים.
 7. איך אתה מתמודד עם מצבי לחץ?

  1. בעבודה הקודמת שלי נדרשתי לא אחת לבצע מספר תפקידים בו זמנית ולעמוד בלוח זמנים. זה היה ללא ספק מלחיץ. למדתי שאם אני עושה לי טבלה מסודרת של משימות ודבק בה אני יכול אפילו להפתיע את עצמי ביעילות שלי.
  2. במצבי לחץ אני מרגיע את הקולגות שלי כך שלכולנו יותר קל לעמוד במשימות. בעבודה הקודמת, למשל, היו לנו לא מעט מצבי לחץ של צורך לעמוד בזמנים. עמדנו בכל הזמנים והיו מקרים שאפילו סיימנו מוקדם יותר.
  3. אין כמו ביחד. כשאנו מאוחדים לחץ קטן עלינו. חוץ מזה אני מאוד מקצועי כך שאני לא חושש משום לחץ.
  4. כשיש לחץ אני נוהג להגיב למצב ולא ללחץ. למשל, כשלקוח מעצבן מתלונן ללא סוף. אני נוהג להקשיב לתלונה שלו באופן ענייני ולא לעובדה שהוא תמיד מתלונן. מצאתי שכך אני נרגע וכך אני גם מרגיע את הלקוח והוא, לא אחת, יוצא מרוצה.
  5. לחץ, אם הוא לא קיצוני לעיתים דווקא מגביר את היעילות שלי. ככלל, אני מגיב טוב ללחץ ואוהב לעבוד במרץ. בעבודה הקודמת, למשל, הלחץ של מועדי סיום גרם לי לפתח שיטות לקיצור זמן העבודה.
 8. איך את מודדת הצלחה?

  1. אני מודדת הצלחה כמו שכולם מודדים אותה – השם של החברה שבה אני עובדת והשם שלי אחד הם. למשל, בחברה קודמת שעבדתי בה כולם ידעו איך אני דואגת לעובדים שלי ואיך שהם נאמנים לחברה.
  2. לדידי הצלחה נמדדת בתוצאות בשטח ולא במלים. בעבודתי הקודמת בתחום החינוך תוצאות בחינות הבגרות של תלמידי עלו על ממוצע יתר התלמידים ב 10%.
  3. הצלחה בשבילי נמדדת בשני דברים: ציות לסמכות ולכידות הקבוצה. בעבודתי הקודמת תרמתי לשניהם. העובדים שלי צייתו לי ואילו אני צייתי לממונים עלי והקולגות שלי ואני היינו ממש משפחה אחת מלוכדת. היה נעים לבוא לעבודה.
  4. בשבילי הצלחה זה שילוב של הצלחתי האישית בחברה יחד עם הצלחת החברה עקב תרומתי לה. כלומר, התפתחות שלי לצד התפתחות החברה. התפתחות רק אחד מהשניים לא תחשב אצלי הצלחה. בעבודתי הקודמת למדתי המון ולעניות דעתי, גם הענקתי לא מעט לחברה. זה פשוט הלך יחד.
  5. בשבילי הצלחה נמדדת קודם כל בעמידה במטלות שנותנים לי. לא פחות חשוב השפעת העבודה על חיי האישיים ולסיום גם על אחרים במעגל הגדול יותר. בעבודתי הקודמת בהיי טק, לצערי, אומנם עמדתי במטלות אבל המחיר האישי היה גבוה מדי. כמעט לא ראיתי את ילדיי.
 9. כמה זמן, לפי דעתך, תישאר בחברה שלנו?

  1. באתי אליכם כדי ללמוד, ויש לי הרבה מה ללמוד מכם. בסך הכול אני בתחילת דרכי. אשמח להישאר בחברתכם כל עוד שני הצדדים ירגישו שהם תורמים איש לרעהו.
  2. לעזוב את החברה שלך סתם ככה בגלל תוספת משכורת או קידום בחברה אחרת זה לא מכובד ולא מכבד אותי. לכן אני לא עושה דברים כאלה ואני לא מעריך מי שנוהג כך. מה אתה היית חושב עלי אילו היית יודע שעזבתי חברה טובה ובאתי אליך בגלל עוד קצת משכורת?! אצלי קשרים הם מעל הכול.
  3. חברה אצלי זה כמו משפחה ומשפחה לא עוזבים סתם ככה. כך עבדתי בחברה שעברה ועזבתי רק כשהיא נסגרה.
  4. אתה יכול לראות בקורות חיי שאני לא נוטה להחליף עבודות לעיתים קרובות וכשזה קורה יש סיבה שבדרך כלל לא תלויה בי, כפי שקרה בעבודתי הקודמת. אני מאוד אוהב יציבות וקביעות ולא מחפש עוד קצת משכורת או קידום על חשבון קשרים משמעותיים שפתחתי.
  5. לשמחתי בחברה שלכם יש אפשרויות קידום רבות בכיוונים שאליהם אני שואף. כך שאין ספק שיש לי עניין לעבוד אתכם ככל שיתאפשר.
 10. לאיזה שכר את מצפה?

  1. אני מבינה שלא קל לכם בתקופה זו להציע משכורות גבוהות והדבר עלול לגרום קשיים עם עובדים אחרים אבל אני יודעת מה אני שווה ומבקשת משכורת בתחום שבין... לבין... .
  2. הייתי רוצה לדעת יותר על העבודה המצופה ממני לפני שאוכל להשיב על שאלה זו באופן רציני.
  3. אתם צריכים לשים את עצמכם במקומי ולהבין שאני אם חד הורית לשלושה ילדים ולתת לי משכורת בהתאם. אחרת לא אוכל לפרנס את ילדיי.
  4. זה תלוי בהצעה הכללית - דרישות העבודה אל מול חופשות, פנסיה וסוגי פיצוי נוספים מעבר לשכר.
  5. מה שאתם תחליטו מקובל עלי. אני סומכת עליכם.
 11. תארי לי את עצמך

  1. אני טובה בביצוע מספר מטלות יחד. במשרד הקודם שעבדתי בו זאת הייתה אופייה של העבודה. היכולת הזאת לבצע מספר מטלות יחד מאתגרת אותי ומכניסה חיים לעבודה שלי.
  2. מה אתה רוצה לשמוע?
  3. אומרים עלי שאני בחורה ממושמעת וצייתנית וניתן לסמוך עלי בכל דבר. כל עבודה שתיתן לי תוכל להיות רגוע שהיא תבוצע כפי שצריך.
  4. העובדים שלי יודעים שאתי אין משחקים. יש להם יראת כבוד מפני ולכן אין לנו אף פעם בעיות. הם מכבדים אותי ואני מכבדת אותם.
  5. אני אדם שפורח בעבודה קבוצתית. בדרך כלל, יש לי יחסים טובים עם כולם, אני יודעת להקשיב אבל גם לא מתביישת לומר את שלי. אני בעיקר אוהבת אנשים וזה בא לידי ביטוי בעבודה הקודמת שלי שבה, לעניות דעתי, תרמתי לגיבוש קבוצות עבודה טובה.
 12. מה תעשה כשהבוס שלך טועה?

  1. לי אין בעיה לומר לממונה עלי שהוא טועה. העבודה יותר חשובה מהכבוד שלו. לא?
  2. הבוס לא ירצה לשמוע שהוא טועה, וודאי לא ממני, ועל כן לא אבייש אותו לפני כולם וגם לא ביחידות. אמצא דרך עקיפה לרמוז לו על כך.
  3. הגישה שלי הינה שכל אחד יכול לטעות וזו לא בושה. נכון שעלי לגשת לבוס בצניעות, לשתף אותו במחשבותיי ולקבל שאולי גם אני טועה. אני מאמין שבמערכת יחסים טובה לא תהיה בעיה להציג ללא חשש עמדה שונה. בסופו של דבר הוא כמובן מחליט.
  4. זה לא משנה מה אני חושב, משנה מי הבוס. לו יש הרבה יותר ניסיון ממני ועלי לציית לו.
  5. זה באמת תלוי באישיותו של הבוס ובמצב המסוים. השאיפה שלי היא תמיד לומר את האמת משום שזה משרת את העבודה ואותנו בצורה הטובה ביותר. אבל לא תמיד זה אפשרי ולהיכנס סתם למריבות ללא כל תועלת זה לא בדיוק חכם.
 13. מה את רוצה שתהיה המשרה הבאה שלך?

  1. במשרה הבאה שלי אני מקווה לנהל מערך מכירות גדול. אני באה אליכם עם ניסיון צנוע בתחום אבל עם תחושה ברורה שיש לי מה לתרום ולקבל. במשרה הבאה ארצה להשתמש במה שאלמד כאן וביכולותיי לשם ניהול ברמה גבוהה יותר.
  2. אין לי שאיפות גדולות. נראה מה שיבוא.
  3. אני רוצה לעבוד אצלכם לפחות שלוש שנים כדי ללמוד את הדברים הרבים שיש לכם להציע ולפני שאוכל לעבור לשלב הבא. אני צריכה להוכיח לא רק לכם אלא גם לעצמי שאני מסוגלת לנהל צוות עובדים קטן לפני שאקח על עצמי ניהול ברמה גבוהה יותר.
  4. אתה וודאי תכיר אותי במהלך העבודה ותוכל לעזור לי לתכנן את ההמשך. אני סומכת עליך.
  5. קשה לי בשלב הזה לחשוב על המשרה הבאה. אני מתכוונת להשקיע את כל כולי בעבודה הנוכחית. באמת, מעניין אותי לדעת לאן פנו עובדים אחרים שהיו כאן לפני כשסיימו את תפקידם במשרה הנוכחית.
 14. מה מלהיב אותך?

  1. מלהיב אותי לעבוד אצלכם ושאתם מרוצים ממני.
  2. אני ספורטאי ואוהב להשקיע בתחביב שלי לאחר שעות העבודה ובסופי שבוע. ריצות במיוחד גורמות לי סיפוק רב.
  3. לא הייתי אומר מתלהב אבל אני נהנה מקשר עם אנשים. אני אוהב אנשים ונהנה להיפגש אתם. גם בעבודה החדשה אני מקווה להכיר אנשים חדשים ומעניינים.
  4. אצלנו יש פתגם שכדאי לשמור את ההתלהבות בסוד בגלל עין הרע. אני מסתפק בכך שטוב לי.
  5. רעיונות חדשים בכל תחום. בעבודה ומחוצה לה.
 15. מה את יכולה לתרום לחברה שלנו?

  1. אני יודעת לעבוד קשה וביעילות, מסתדרת טוב עם אנשים ויש לי כישורים ארגוניים טובים. כל אלה באו לביטוי בעבודתי הקודמת ולעניות דעתי, יתרמו לגידול החברה שלכם.
  2. קראתי על החברה שלכם והתרשמתי מהעבודה היפה שלכם כמו גם שאתם זקוקים למדריכה מנוסה לילדים עם קשיי שפה. לזה בדיוק אני מומחית ועוסקת בתחום כבר לא מעט שנים עם הרבה ניסיון. אשמח להביא כישורים אלה שלי לעבודה.
  3. נראה לי שיהיה לכם קשה להסתדר בלי מישהי כמוני. אתם זקוקים לשיווק אגרסיבי ואת זה אני יכולה להציע.
  4. נראה לי שאני יכולה לתרום לכם מניסיוני בתחום החינוך ולא פחות להיתרם על ידכם. הוראה הוא התחום שבו אני מצטיינת ולעניות דעתי, אתם זקוקים למורים טובים. אני גם מתרשמת שלכם יש הרבה ניסיון שאוכל להרוויח ממנו לא מעט.
  5. לאן שאני באה אני מביאה עמי אווירה יפה של עבודת צוות שמשפיעה על כולם. אין לי ספק שתיהנו ממני.
 16. לאיזה אתגרים את מצפה בעבודה הנוכחית?

  1. האתגר הראשון שלי הוא ליצור קשר טוב עם הממונים עלי. מכאן הכל יכול להתחיל ברגל ימין.
  2. האתגר הראשון עבורי הוא להביא כבוד לי ולמשפחתי. להתקבל אצלכם לעבודה זה כבר כבוד גדול.
  3. אני בחורה תחרותית מטבעי ואוהבת לעשות את הטוב ביותר שאני יכולה. האתגר שלי יהיה לשפר את שירות הלקוחות שלכם באופן משמעותי כפי שעשיתי בעבודתי הקודמת. אני מבינה שזה חשוב לכם.
  4. לאתגרים שתציבו בפני. כל אתגר שתציבו בפני אעשה הכול כדי לעשותו על הצד הטוב ביותר.
  5. אני אוהבת מאוד להדריך ואת זה עשיתי ואעשה טוב. השאלה הינה האם תוכלו לתת לי ג'וב של הדרכה בחברתכם.
 17. הציון שלך הוא

Ajax Loader

התחל מחדש בחזרה לדף הראשי