אודות

עפר גרוזברד

אודות הקורס

כדי להצליח בראיון קבלה לעבודה עליכם להפגין חשיבה עצמאית וביקורתית, אחריות ויוזמה, יכולת אמפתית לגבי עצמכם והאחר וגם תקיפות ויכולת עמידה על שלכם. אוסף זה של כישורים אינו אלא "שפת האני" – אותה אופנות חשיבה אוניברסלית שבה הפרט הוא נפרד מסביבתו, בעל מיקוד שליטה פנימי, מכוון לעולמו הפנימי ובקשר אתו.

בניגוד ל"שפת האני" קיימת שפה אוניברסלית משלימה שהיא "שפת האנחנו". מתן תשובות ב"שפת האנחנו" יגרום למראיין, על פי רוב, להסתייג מכם. זוהי שפה שבה הפרט חווה עצמו כחלק מקבוצה ולא עצמאי ונפרד ועל כן מתקשה לקחת אחריות. הוא מצפה להנחיות מבחוץ ומתקשה לדבר על עצמו ורגשותיו כמו גם להתייחס לעולמו הפנימי של האחר. הוא בעל מיקוד שליטה חיצוני, מכוון לקבוצה ותלוי בה ומתקשה להיות יוזם ויצירתי.

אתר זה ילמד אתכם המרואיינים את "שפת האני" ויאפשר לכם להצליח בראיון קבלה לעבודה. "שפת האני", כפי שתראו, מורכבת מארבעה עקרונות אותם תתרגלו במהלך העבודה. הפנמה של עקרונות אלה תאפשר לכם להיות מסוגלים להשיב על כל שאלה ללא צורך לשנן תשובות לאינספור שאלות. גם ל"שפת האנחנו" ארבע עקרונות אולם מהם תלמדו להימנע.

אתר זה מיועד לא פחות למראיינים. הוא ילמד אתכם המראיינים כיצד להקשיב היטב למרואיינים וכיצד למיין אותם. תוכלו לבחור שאלות אחדות מתוך מגוון השאלות הרחב ולהבין מה עומד מאחורי התשובות השונות של המרואיינים וכיצד להתייחס אליהם ולהעריך אותם.

אתם – מרואיינים ומראיינים – מוזמנים לבדוק באיזה שפה אוניברסלית אתם "מדברים" ובאיזו מידה באמצעות שאלון "וקטור החשיבה." מרואיין שנוטה לדבר ב"שפת האנחנו" יזדקק ליותר אימון ותרגול לשם הצלחה בראיון קבלה לעבודה. מראיין הנוטה לדבר ב"שפת האנחנו" ושאינו ער לנטייתו עלול לבחור מועמדים פסיביים ותלותיים יותר שלא יקדמו את מקום העבודה.

ל"שפת האני" יש עקרונות ותוכן אבל מעבר לכך יש לה גם מוזיקה. מה זאת אומרת לדבר מתוך האני ולא באמצעות האחר? מה זאת אומרת להיות נפרד ומכוון פנימה? כולנו דברנו בילדותנו ב"שפת האנחנו" ואנו צומחים אט אט בבגרותנו ומדברים יותר ויותר ב"שפת האני". זוהי שפה השמה אותנו במרכז והופכת אותנו לפחות תלויים ויותר אחראים לעצמנו. זוהי שפה שבה אנו פחות שואלים מה אחרים אומרים ויותר מה אנו חושבים. הפורטל המשחקי שלפניכם יעודד אתכם המרואיינים ללמוד את השפה האוניברסלית שתעזור לכם לא רק להתקבל לעבודה אלא גם להצליח בה, ולא רק להצליח בעבודה אלא גם להצליח בחיים. אתם המראיינים באמצעות "שפת האני" תבינו טוב יותר איזה עובדים אתם מחפשים ואיזה מקום עבודה תרצו ליצור.

 

אודות עפר

Ofer-grosbard.com

ד"ר עפר גרוזברד הוא בוגר הפקולטה להנדסת מחשבים בטכניון, פסיכולוג קליני ובעל Ph.D ביישוב סכסוכים שהקים פרוייקטים וכתב רומנים וספרי עיון.

בין היתר, פיתח את "שפת האני" ו"שפת האנחנו" בארבעת כרכי סדרת "הצופן התרבותי" שיצאו לאור בהוצאת הספרים של אוניברסיטת בן גוריון.