שאלון ב

שאלה 0 מתוך , תשובות נכונות: 0

 1. לפניכם שאלון המדמה ראיון עבודה.
  בשאלון יש שאלות ולכל שאלה יש לסמן   שתי תשובות נכונות.
  לא ניתן לחזור אחורה או להפסיק את השאלון באמצע.

  בהצלחה!

 2. למה אתה רוצה את העבודה הזאת?

  1. אני אוהב עבודות שבהן הכל ברור ואתה יודע בדיוק מה אתה צריך לעשות ולא שיבואו אליך אחר כך בטענות. אני מכבד את הממונים עלי ועושה מה שמבקשים ממני.
  2. האמת היא שאני חושב על החברה שלכם זמן רב וקראתי עליכם לא מעט. חששתי קצת לעזוב את עבודתי הקודמת אבל בסוף עשיתי זאת. נראה לי שאתם מתאימים לי ואני לכם. אתם מתייחסים ברצינות לתפקיד יועץ כלכלי ויש לו אצלכם אפשרות אמתית להשפיע. זה מה שאני רוצה. לצערי, לא בדיוק כך היה בחברה הקודמת שעבדתי.
  3. אני אוהב עבודת צוות ואצלכם אני מבין שזה סגנון העבודה. בעבודה הקודמת הייתי די בודד וזה היה פחות נעים. בצוות אני מרגיש שכישוריי פורחים, לעזור לאחרים, להיעזר בהם ולהיות חלק מקבוצה שעובדת למען אותה המטרה. זה מלהיב אותי.
  4. בחברה שלכם יש כבר כמה אנשים מהכפר שלי והם מספרים שזה טוב לעבוד אצלכם. הם גם יעזרו לי להיקלט אצלכם.
 3. לאיזה עוד חברות התראיינת?

  1. יש כבר כמה חברות מובילות בתחום שרוצות אותי. על כן תצטרכו להחליט מהר.
  2. אומר לך את האמת, התראיינתי לעוד מספר חברות שעוסקות ב IT. חברות שמחפשות מי שיודע לעשות ניתוח של צרכי הקליינט ולתרגמם לצוות המפתח.
  3. אני מתראיין לעוד מספר חברות אבל למען האמת, לא הייתי רוצה להיכנס לפרטים בעניין זה. אני כן יכול לומר לך שאשמח לעבוד בחברתכם.
  4. אתם הראשונים שפניתי אליהם ועל כן יש לכם זכות ראשונים ואני אדם שמכבד זאת.
 4. איזה סביבת עבודה את מעדיפה?

  1. פחות חשובה לי סביבת העבודה ויותר חשוב לי מי אחראי עלי. הבוס שלי הוא סביבת העבודה הטבעית שלי ואני יכולה להתאים את עצמי אליו ללא כל בעיות. כך היה גם במקומות העבודה הקודמים.
  2. למען האמת, אני טיפוס קצת מופנם ואוהבת סביבת עבודה שקטה. אבל כבר הוכחתי לעצמי שאני יכולה לעבוד יפה גם בקבוצה ובלחץ זמן. למשל, בעבודתי הקודמת. כך שאני לא דואגת. העבודה שאתם מציעים מדברת אלי וזה באמת מה שחשוב לי. איך זה אצלכם?
  3. חשוב לי להרגיש שסומכים עלי ולא בודקים אותי כל הזמן. אני בעצם זקוקה לבוס שנותן אמון ומאציל סמכויות. אבל מניסיוני זה קורה לי די מהר בכל מקום עבודה. אני גם מקווה שסביבת העבודה שאתם מציעים היא תקשורתית וניתן לדבר בפתיחות על הכל. לי זה מאוד חשוב.
  4. הסביבה שאתם מציעים נראית לי מצוינת. שמעתי שאתם מעודדים פעילויות משותפות של העובדים שלכם בזמנם הפנוי כיציאה משותפת לנופש וטיולים. זה מוצא חן בעיני.
 5. מהו סגנון הניהול שלך?

  1. אני מאמין שניהול טוב מורכב מעוצמה ומגמישות גם יחד. למדתי זאת בעבודתי הקודמת כשהתחלתי בניהול צוות קטן של 3 עובדים שגדל ל 12 עובדים. תפוקת העובדים שלי גם גדלה ב 15% בממוצע בשנה שהייתי בתפקיד. אכפת לי מהעובדים שלי אבל אני גם יודע לדרוש מהם.
  2. אני מאמץ את סגנון הניהול של המקום. ככה נהגתי בעבודתי הקודמות וכולם היו מרוצים.
  3. אתה יודע, אני מנסה לענות על השאלה שלך בצניעות משום שהיא מזמינה אותי לספר על הצלחות הניהול שלי בעבר. אני גם לא יודע אם שנינו נגדיר ניהול טוב באותה אופן. בשבילי, למשל, אחד המרכיבים החשובים בניהול טוב זה היכולת להלהיב את הקבוצה וליצור אווירת צוות מכוונת מטרה. למשל, בעבודתי הקודמת הקבוצה שלנו זכתה במקום הראשון בתחרות מוצר השנה.
  4. כבוד לסמכות ולעובד. זה לעניות דעתי הדבר החשוב ביותר. אם יש כבוד הדדי אפשר להצליח בכל משימה. בכל עבודות הניהול הקודמות שלי נהגתי לכבד את העובדים שלי והם כיבדו אותי. זה הוכיח את עצמו.
 6. ספרי על מקרה שבו לא הסכמת עם החלטה שהתקבלה.

  1. אני לא זוכרת מקרה כזה. אני מאוד נאמנה למקום העבודה.
  2. מה שעולה בראשי עכשיו זה שני עובדים שלי שלא הסתדרו ביניהם וזה פגע באווירת הצוות שהייתה חשובה מאוד בעבודה הקודמת שלי. הבוס שלי רצה לפטר אחד מהם. בקשתי שייתן לי הזדמנות ליישר את ההדורים והוא נתן. לקחתי אותם לשיחה שקטה. היה ברור לי שזה לא שאחד מהם מאוד צודק והשני מאוד טועה. הסברתי לכל אחד מהם איך חברו רואה את המצב והדגשתי שהם משתפים פעולה בעיקר למען מטרה משותפת שלשמה הם עובדים. ואם הם מחויבים למטרה זו עליהם להתגבר על עניינים אישיים. זה פשוט עזר והבוס שלי העריך זאת.
  3. באחת הישיבות הוחלט לשנות את אסטרטגית השיווק שלנו ממכוונת פרט למכוונת קבוצה. לי זה לא נראה. בקשתי את רשות הדיבור והסברתי את עמדתי. בדיעבד זה לא שצדקתי בכל מה שאמרתי אבל גם הם לא, והעובדה שעמדתי על שלי והצגתי עמדה מנוגדת אפשרה לנו לבסוף לשלב בין שתי הגישות לתועלת החברה.
  4. כשיש החלטה שלא נראית לי אני מוצאת את הדרך לומר זאת לבוס ולצוות ובסוף הם מסכימים אתי. הכל לטובת החברה.
 7. איך הבוס והקולגות שלך יתארו אותך?

  1. אני בטוח שהם יגידו רק דברים טובים. שאני עובד מצטיין, מסור, מוכשר מאוד ועוזר לחברים. אתה יכול להתקשר ולדבר אתם. תראה שלא תהיה להם מילה רעה לומר עלי.
  2. אני מניח כמו שאני באמת. מתלהב מהר מדברים, בחור מעניין, שנעים לשוחח אתו. לעיתים נלחץ קצת מהר מדי משטויות. בסך הכל אני מאמין שהם יגידו שאני אדם שהם רוצים להיות בקרבתו.
  3. הבוס שלי מאוד מעריך אותי הן אישית והן מקצועית. זה לא שלא היו לנו כמה תקלים בעבר. אבל שנינו ידענו להתגבר עליהם באמצעות שיחה כנה. אני חושב שהקשר בינינו התחזק עקב שיחות אלה.
  4. את זה אתה צריך לשאול אותם. אתה יכול להתקשר אליהם.
 8. למה יש "חור" ברצף התעסוקה שלך?

  1. אני לא רוצה להיכנס לדברים אישיים. יש תקופות שאנשים לא עובדים ואין צורך לעשות מזה עניין.
  2. זו הייתה תקופה שבה הייתי חולה. לא היית רוצה להרגיש מה שאני הרגשתי. כעת אני מוכנה לשוב לעבודה.
  3. אחרי האוניברסיטה לא נחתי והתחלתי מיד לעבוד. הבטחתי לעצמי שמתי שהוא אקח חופש רציני כדי לטייל בדרום אמריקה. זה מה שעשיתי. אני לא מצטערת על אף רגע, חוויה נפלאה. אבל כעת אני מוכנה להמשך.
  4. למען האמת לא הסתדרתי עם הבוס הקודם שלי אז פוטרתי מהעבודה. חצי שנה ישבתי בבית והיה לי זמן לחשוב על מה הייתי עושה אחרת. הרבה דברים הייתי עושה אחרת. אבל גם המנוחה ופסק הזמן היו חשובים לי ונראה לי שאני חוזרת עם כוחות מחודשים לעבודה. הייתי באמת זקוקה לפסק זמן הזה.
 9. מדוע שינית את מסלול הקריירה שלך?

  1. עבדתי מספר שנים כאיש מכירות, למדתי שם לא מעט על יצירת קשר עם אנשים ושכנוע. פרסום היה בעיני השלב הטבעי הבא שבו אתה ממקסם את הכוח האמתי הקיים בעבודת שכנוע טובה. שינוי כיוון, אם אפשר לקרוא לזה, ממש התבקש ולא חששתי לעשות זאת.
  2. כולם משנים את מסלול הקריירה שלהם מדי פעם. אני לא חושב שיש עם זה בעיה.
  3. אגיד לך את האמת, לא הייתי מסופק בעבודתי בניהול כוח אדם. לאחר כשנתיים בתחום חשתי שמציתי את עצמי. חיפשתי כיוון יצירתי יותר והלכתי ללמוד קורס במחשבים. המעבר לא היה קל אבל עשיתי אותו ואני גאה בזה.
  4. הורי יעצו לי לשנות כיוון ואני נוהג לשמוע בקולם. יש להם הרבה ניסיון. הם אמרו שבמחשבים יש יותר כסף ואוכל להתחתן ולפרנס משפחה. היום אני רואה שהם צדקו.
 10. איך יראה החודש הראשון, השני והשלישי שלך בתפקיד הזה?

  1. מה שיגידו לי לעשות אעשה. כך שזה לא כל כך תלוי בי איך יראה התפקיד שלי.
  2. אני מניחה די דומה לאיך שזה נראה אצל אלה שעשו עבודה זו לפני. אני לא הולכת לעשות מהפכות אלא להשתלב, אם זה מה שאתה שואל.
  3. קשה לי לומר לגבי שלושת החודשים הראשונים אבל יש לי תכנית ברורה איך ליעל את רשימות התפוצה שלכם כדי שרבים יותר ישמעו עליכם. איזה פרטים יש להוסיף למיילים ומה מיותר ומלאה. בזה אעסוק כבר בשבוע הראשון לכניסתי לתפקיד.
  4. החודש הראשון יוקדש ללימוד, היכרות, חפיפה וכדומה. הייתי מאוד רוצה להכיר את כל העובדים ולשוחח אתם קצת לפני שאגבש תכנית עבודה אישית מפורטת יותר. בחודש השני ברור לי שחייבים להתמודד עם בעיית הלקוחות הלא מרוצים של החברה, מוקדם ככל האפשר. אני מניחה שבחודש השלישי כבר תראו תוצאות של עבודתי.
 11. מה את אוהבת לעשות בשעות הפנאי שלך?

  1. לא היית רוצה שאני אשאל אותך שאלה כזאת. אני לא נוהגת לערב עבודה וחיים אישיים. ברשותך, אני מעדיפה לשמור את עיסוקיי בשעות הפנאי לעצמי.
  2. אני אוהבת לשיר ולנגן על גיטרה מאז שהייתי ילדה קטנה. לעיתים אני מנגנת באירועים ובפני חברים.
  3. בשעות הפנאי אני עוזרת לאמי בבית. יש לי אחים קטנים ויש הרבה עבודה.
  4. אני מאוד אוהבת ספורט תחרותי, במיוחד ריצה למרחקים ארוכים. אני משתתפת מדי פעם במרוצים עממיים.
 12. אם היית בעל חיים, איזה היית רוצה להיות?

  1. לתפקיד האתגרי שאתם מציעים הייתי מאמץ תכונות של חתול משום שעבודה זו דורשת יכולת לקבל החלטות לבדך והעצמאות החתולית נראית לי מתאימה לכך.
  2. אני מאוד אוהב דולפינים, הם חכמים ונעימים. אני מקווה שתכונות אלה ישרתו אותי גם אצלכם. מה דעתך? מה אתה היית בוחר?
  3. אתה יודע אני באופי שלי וגם במזל של אריה. כולם יודעים זאת.
  4. זה נראה לי קצת ילדותי כל המשחק הזה.
 13. כמה כדורי טניס יכנסו לתוך לימוזינה?

  1. אתה צוחק עלי?!
  2. מה לדעתך נפח לימוזינה. נניח אורכה... ורוחבה... . אחר כך נחשב את נפח כדור הטניס. אבל אסור לשכוח שיש מושבים בלימוזינה וגם אסור לשכוח שיהיה מרווח בין כדור לכדור שגם אותו ניתן לחשב. בעצם עדיף להתייחס לכל כדור טניס כקובייה בעלת צלע השווה לקוטר הכדור... כעת נותר רק לחלק...
  3. איך אני יכולה לדעת?!
  4. אפשר לקבל נייר ועט?
 14. האם את מתכננת ללדת בתקופה הקרובה?

  1. נכון לעכשיו אין לנו תכניות כאלה ואני יכולה להוסיף ולומר לך שאני מתכוונת לקחת את התפקיד הזה במלוא הרצינות.
  2. אסור לך לשאול אותי שאלה כזאת.
  3. אני מוכנה להתחייב שלא אכנס להריון בשנה הקרובה.
  4. השאלה אינה הוגנת ואני מניחה שאתה יודע זאת. אבל נדמה לי שאתה מבין שיש לי מה להציע וגם בתור אימא אוכל לעשות עבודה זו לא פחות טוב מאף אחד אחר, וודאי לטווח הארוך.
 15. כאישה איך את חושבת שתוכלי לנהל צוות של עובדים גברים?

  1. אני מבינה את דאגתך. כל שאני יכולה לומר לך שבמקום העבודה הקודם שלי היו תחתי מספר גברים ולא הייתה לי בעיה מיוחדת אתם. דווקא הגברים שעבדו במקביל אלי התקשו לנהל גברים אחרים יותר ממני.
  2. אתה חצוף. מה אתה חושב שגברים יכולים לנהל נשים אך לא להיפך?!
  3. אני מתייחסת לכולם כבני אדם ולא על פי מינם. מהר מאוד העובדים שלי רואים את ההתלהבות והפרגון שלי וזה ממלא אותם חיים.
  4. אני נותנת לגברים כבוד. כך שאין להם בעיה אתי.
 16. מהי דתך?

  1. אני מוסלמי גאה. אני מקווה שאתה תחליט באם אני מתאים לכם על סמך כישוריי ולא על סמך אמונתי.
  2. אני מוסלמי. באם אתה שואל אם אוכל לעבוד בימי שישי התשובה היא חיובית.
  3. האם אתה שואל את השאלה הזאת גם את המרואיינים האחרים?
  4. אתה בטח חושב על משהו כשאתה שואל אותי את השאלה הזאת.
 17. הציון שלך הוא

Ajax Loader

התחל מחדש בחזרה לדף הראשי