שאלון א

שאלה 0 מתוך , תשובות נכונות: 0

 1. לפניכם שאלון המדמה ראיון עבודה.
  בשאלון יש שאלות ולכל שאלה יש לסמן   שתי תשובות נכונות.
  לא ניתן לחזור אחורה או להפסיק את השאלון באמצע.

  בהצלחה!

 2. מה מעניין אותך בעבודה הנוכחית?

  1. קשה לי לומר משהו מסוים. הכל מעניין אותי בעבודה הנוכחית. אני לא חושב שיש דברים שלא מעניינים אותי בעבודה שאתם מציעים.
  2. הכי חשוב זה להסתדר עם האחראי עלי והקולגות. אם זה בסדר הכל בסדר ובזה אני טוב.
  3. קראתי עליכם והבנתי שאתם מחפשים מתכנת עם ניסיון שלא חושש להתמודד עם בעיות מורכבות. אני מאוד אוהב אתגרים חדשים וטכנולוגיה חדשה. כך היה בעבודותיי הקודמות ונראה לי שאוכל ליהנות מהעבודה המוצעת.
  4. ניהול כוח אדם תמיד דיבר אלי. גיוס עובדים חדשים והכשרתם בצורה טובה מעניק לי סיפוק רב. עשיתי קצת שיעורי בית והבנתי שזה מה שאתם מחפשים. נדמה לי שגם עבודתי הקודמת שעסקה בניהול כוח אדם בממדים צנועים יותר מובילה אותי באופן טבעי לעבודה המוצעת.
 3. מהו הדבר שאת הכי טובה בו?

  1. אני עורכת מאוד מנוסה שיכולה להתאים את סגנון הכתיבה למטרה שלשמה זה נכתב ולקהל הלקוחות. כפי שאני מבינה אתם זקוקים לעורכת כזאת שהיא גם יעילה ותעמוד בלוחות זמנים נוקשים. גם בזה הצטיינתי בעבודתי הקודמת ועל פי רוב הקדמתי את לוחות הזמנים שלי.
  2. הדבר שאני הכי טובה בו זה סמכותיות ומשמעת. הכפופים לי יודעים שאצלי אין בעיות והכל עובד כמו שצריך. על כן, הם גם לא מנסים לעשות בעיות. כשאעבוד אצלכם הכל ידפוק כמו שעון.
  3. הדבר שאני הכי טובה בו ויוכל ללא ספק לשרת גם אתכם זה יחסים עם הסובבים אותי. כולם יודעים שאני נעימה ומשרה אווירה משפחתית טובה ורגועה סביבי מה שמאפשר לעבודה להתנהל כפי שצריך.
  4. אני מצטיינת במכירות וזכיתי כבר מספר פעמים בפרסים על ביצועיי. אני מתרשמת שאתם זקוקים לאשת מכירות מיומנת וחרוצה ואשמח לתרום לכם מכישוריי. אינני אומרת זאת כדי להתגאות אלא בעיקר מפני ששאלת.
 4. עם איזה אתגרים משמעותיים התמודדת עד כה?

  1. הקשיים בעבודה הם אף פעם לא נוראים כמו קשיים עם בוס שמתנכל לך. זה היה הקושי הגדול ביותר שנתקלתי בו. לבסוף בחרתי פשוט לעזוב את העבודה. אצלכם זה נראה אחרת לגמרי.
  2. עבודה בלחץ זמן כולל שעות נוספות כדי להשלים פרויקט גדול. זה באמת לא היה אנושי. אילולי אני לא היינו משלימים את המשימה בזמן. הבוס שלי ציין בכל הזדמנות את העובדה הזאת לפני כולם. אבל כזאת אני לא עושה מזה עניין.
  3. במקרה אחד כל מערך המחשוב שלנו קרס. היה לחץ איום. כמי שאחראית על המערך לקחתי פיקוד, חלקתי תפקידים, עבדנו שעות נוספות ולקראת בוקר הצלחנו לאתר את התקלה ולתקנה. הבוסים ציינו אותי לשבח על כך. אני מקווה שדבר כזה לא יקרה לנו כאן אבל אם יקרה אני אהיה שם כדי לעזור.
  4. לקוח ותיק וטוב רצה לעבור למתחרה שלנו. ערכתי אתו פגישה, הקשבתי לו יפה, הודיתי שהיו לנו כמה פישולים והצעתי לו לא לוותר על עבודה משותפת של שנים בגלל כמה ליקויים שנתקן. הוא הסכים לתת לנו הזדמנות נוספת ואכן עמדנו בה בכבוד. עד היום הוא לקוח שלנו. נדמה לי שיש לי יכולת תקשורתית טובה עם אנשים. הם נותנים בי אמון. זה וודאי ישרת אותי גם אתכם.
 5. באיזה בעיות רציניות נתקלת בעבודה?

  1. במקרה אחד הבוס שלי עשה טעות גדולה. לא היססתי לגשת אליו ולהצביע על הטעות שיכולה לקרות לכל אחד. זה חסך הרבה כסף לחברה. כך אני רוצה גם שינהגו אתי. וכך צריך לנהוג בכל מקום.
  2. למה אתה שואל?
  3. עבודה בתקציב מוגבל זה אתגר רציני. על מה לוותר? עמדתי בזה בכבוד בעבודתי הקודמת שם היו הרבה קיצוצים. פשוט עשיתי רשימת עדיפויות ופעלתי על פיה בקור רוח ובלי להיכנע ללחצים. המפעל הרוויח ממהלך זה סכומים גדולים. אני מניח שגם בעבודה הנוכחית כישורים אלה שלי לפעול בשקט ובקור רוח יעמדו למבחן.
  4. העדר משמעת. זאת בעיה שחוזרת בעבודות רבות ופוגעת קשות במפעל. אני אדאג שלא כל עובד יעשה מה שהוא רוצה אצלכם.
 6. מה היה ההישג או הכישלון הגדול ביותר שלך בעבודות הקודמות?

  1. בעבודה הקודמת נוצר בלגן גדול בספירת המלאי. אבל זה לא היה באשמתי. כולם ידעו שכשאני אחראית על משהו זה דופק כמו שעון. אתם תראו שאתם יכולים לסמוך עלי.
  2. בעבודה הקודמת גיליתי בשלב מסוים שאני לא עומדת בזמנים. לא הייתה לי ברירה אלא לשנות את אופן העבודה שלי ולהאציל סמכויות מה שהיה לי, לומר את האמת, קצת קשה. היום אני פשוט נהנית לסמוך על אנשים ולחלק להם סמכויות. אז הכישלון הגדול ביותר שלי הוא אולי גם ההישג הגדול ביותר שלי. עברתי שינוי בעניין זה. אני מאמינה שיכולתי לעבוד ביעילות בצוות ישרת אותי גם בעבודה הנוכחית.
  3. היה קולגה בעבודה שהתנהג אלי באופן מעליב ולא מכבד. אז לא הייתה לי ברירה. התלוננתי עליו לבוס והוא השעה אותו מהעבודה. הוא סמך עלי. אבל חוץ מהמקרה הלא נעים הזה תמיד יש סביבי אווירה חמה של משפחה.
  4. אומר לך את האמת, אני אוהבת לעבוד לבד. אבל השנים לימדו אותי להסתדר יפה גם בצוות. אני חושבת שבמקומות שהייתי נופלת בהם בעבר בעבודה עם אנשים היום נעשיתי מאופקת וסבלנית יותר. הבנתי שלא תמיד אני צודקת והפכתי לקצת יותר צנועה. אני יודעת שאצלכם העבודה היא קבוצתית ויש לחץ ואני מאמינה שאעמוד בזה. זהו אולי הכישלון אבל גם ההישג הגדול ביותר שלי.
 7. מה תעשה אם לא תקבל את העבודה המוצעת?

  1. החברה שלנו חשובה לי על כן אעזור ברצון לכל מי שיבחר.
  2. לא יודע.
  3. אמשיך לחפש בתחום שבו אני טוב ואותו אני אוהב עד שאמצא.
  4. אם אתם לא רוצים לא צריך.
 8. למה אתה רוצה את העבודה הנוכחית?

  1. יש לי אישה ושלושה ילדים שאני צריך לפרנס ובעבודה שאתם מציעים המשכורת טובה יותר מאשר בעבודתי הנוכחית. אין לי ספק שאעשה אותה לשביעות רצונכם.
  2. בעבודה אצלכם במכבסה אני צריך לשרת לקוחות, לענות לטלפונים, לבדוק שהבגדים הגיעו בזמן, לקבל תשלומים ועוד. אני חושב שאני טוב בביצוע מספר מטלות יחד ביעילות. תמיד הייתי כזה. גם הצוות נראה לי מאוד נחמד.
  3. משום שיש לי הרבה מה לתרום לכם.
  4. עשיתי שיעורי בית, קראתי עליכם באינטרנט ולמען האמת מאוד התרשמתי. אתם חברה צעירה ודינמית ששואפת לצמוח ולהתפתח במהירות וזה מדבר אלי. לא פחות חשוב הינו הניסיון שאני מביא אתי בהנהלת חשבונות יעילה, מסודרת וגם תקיפה הכוללת היכרות עם חוקי המס החדשים. כל אלה, לעניות דעתי, יכולים לשרת אתכם כחברה חדשה.
 9. למה התפטרת?

  1. בשנה האחרונה מקום העבודה שלי הפך לבלתי נסבל. רבים התפטרו משם. ההנהלה התחלפה, הדרישות השתנו כל יום והיה מאוד קשה לעבוד. אצלכם אני בטוחה שזה שונה.
  2. הרגשתי שאני לא ממצה את עצמי ואת כישורי בעבודה הקודמת. עבודות העיצוב שהם יכלו להציע לי היו מצומצמות וחוזרות על עצמן. אצלכם אני מתרשמת שישנן יותר אפשרויות וזה ממלא אותי התרגשות.
  3. יש רגעים בחיים שאתה חייב לשאול את עצמך באומץ אם אתה עושה מה שאתה רוצה. זה מה שקרה לי בעבודה הקודמת שהייתה פקידותית בעיקרה וזה לא מה שאני רוצה לעשות כל חיי. אני לא מפחדת מעבודה קשה ואתגרים, וזה מה שאני חושבת שאתם מציעים. לכן אני כאן. בנוסף, גם היחסים בין העובדים לא היו טובים. אבל בזה אני לא רוצה להאשים איש.
  4. בתקופה ההיא הייתי במשבר בחיי הנישואין שלי והיה לי קשה לתפקד. כעת אני במקום אחר.
 10. למה פטרו אותך?

  1. האמת היא שעד היום אני לא באמת מבינה למה הבוס הקודם שלי פטר אותי. גם החברות שלי במשרד התפלאו ולא הבינו.
  2. תיאום הציפיות שלנו מתחילת העבודה לא היה טוב. אני מקווה לא לחזור על הטעות הזאת כאן ועל כן, אומר לך בדיוק במה אני טובה. הבוס הקודם שלי שכר את שירותיי למטרות שיווק אבל אני מכוונת ואוהבת לעסוק בפרסום. כששנינו הבנו את זה החלטנו להיפרד כידידים ואני מודה לו על כך.
  3. כל האחריות עלי. אני אשמה ומאוד מצטערת על מה שעשיתי. אני מבקשת שתיתן לי הזדמנות נוספת לתקן אצלכם.
  4. אני חושבת שבאמת לא התאמתי לתפקיד הזה. גיליתי שזה לא בשבילי לשבת שעות ארוכות במשרד ולמיין ניירת. למען האמת, הבוס שלי עזר לי להבין שזה לא בשבילי ולמרות שפטר אותי הוא בעצם עשה לי טובה. היום אני יודעת שאני מחפשת תפקיד הרבה יותר אקטיבי ויצירתי ולכן באתי אליכם.
 11. מה עשית בתקופה שבה היית מובטל?

  1. האמת היא שלא היה לי מה לעשות. מאוד השתעממתי ורצתי מראיון עבודה אחד לאחר עד שהגעתי אליכם.
  2. כל כך נהניתי מהתקופה הזאת שלא רציתי בכלל לשוב לעבודה. אבל כשנגמרו דמי האבטלה ולא הייתה ברירה אלא לעבוד אז הגעתי אליכם לראיון.
  3. למען האמת ניצלתי את הזמן להתקדם במקצוע שלי ולמדתי שפת תכנות חדשה על בוריה. זה ישרת אותי גם בעבודה הנוכחית.
  4. אני מאוד אוהב שייט והחלטתי לנצל את הזמן היקר הזה שלא ישוב לתחביב שלי. מאוד נהניתי בתקופה זו. אבל אני שב לעבודה עם כוחות מחודשים.
 12. האם את חושבת שהבוס שלך צדק כשהחליט לפטר אותך?

  1. אני לא חושבת שיש כאן עניין של צודק. הכימיה בינינו, למען האמת, לא עבדה. אני טיפוס קצת ישיר מדי והוא יותר מופנם וסגור. הייתי צריכה להיות יותר זהירה אתו ולא להגיד כל מה שאני חושבת. מצד שני עם בוס פחות רגיש ופגיע זה היה יכול לעבוד מצוין.
  2. אני לא יודעת אם הוא צדק או שלא, אני בטוחה שהם הפסידו עובדת טובה כמוני. הם לא ימצאו בקלות מי שיכולה לארגן להם משרד שלם כמו שאני עשיתי.
  3. ודאי שלא צדק. הוא איש קשה שכל הזמן התעמת עם כולם. הוא פיטר מספר עובדים לפני וגם אחרי. אני לא היחידה.
  4. שאלה קשה. אולי יותר חשוב לשאול מה למדתי ממה שקרה. אני חושבת שלמדתי שכדאי להיות חכם ולא צודק. בדיעבד הייתי מוותרת קצת על האגו שלי כדי להסתדר אתו טוב יותר. אבל אני נחושה ללמוד מהטעויות שלי.
 13. מה אתה יודע על החברה הזאת?

  1. למען האמת, לא הרבה. פשוט לא הספקתי לקרוא עליכם. היו לי עוד עניינים לסגור בחברה הקודמת.
  2. קראתי ולמדתי עליכם. אני מבין שאתם מתמחים בעבודה עם ילדים דיסלקטיים בגיל בית הספר היסודי ומאמצים שיטות עבודה חדשות. זה מאוד מדבר אלי. בעבודתי הקודמת פתחתי יכולת להיות סבלני מאוד ולהתאים את עצמי לקצבים גם של הילדים היותר איטיים. זאת, יחד עם דרישה בלתי מתפשרת שיעשו את מה שהם באמת יכולים.
  3. הבנתי שאתם חברה קטנה ודינמית וזקוקים לאנשים שיוכלו לעשות מספר תפקידים יחד כפיתוח ושיווק. מגוון תפקידים וראיית כל התמונה מדבר אלי יותר מאשר עיסוק במשהו ספציפי לאורך זמן. האמת היא שאני מאוד רוצה לעבוד אצלכם.
  4. קראתי ולמדתי עליכם ואין לי ספק שיש לי מה לתרום לכם. אני חושב שאם תוותרו עלי תפסידו. האם קראתם אתם עלי?
 14. איך שמעת על העבודה הזאת?

  1. אני נוהגת לקרוא מאמרים ופרסומים עדכניים בעניין חוקי המס החדשים. אם אני זוכרת נכון, נדמה לי שראיתי את המודעה שלכם באחד הפרסומים האחרונים שהגיעו לידיי. אבל יתכן גם ששמעתי זאת מקולגה אתו אני נוהגת להתייעץ ולהחליף דעות בנוגע לסוגיות מקצועיות.
  2. לא חסרים לי קשרים. תסמוך עלי.
  3. אתם מודל החיקוי שלי ואעשה הכל לעבוד אצלכם. אני עוקבת אחריכם כבר זמן רב וחיכיתי להזדמנות הזאת. אהיה מאושרת לעבוד אצלכם.
  4. אתם חברה צעירה ודינמית בעלת יכולות מוכחות. אני מאמינה שרבים היו שמחים לעבוד אצלכם. אני כבר עוקבת אחר הפרסומים שלכם לאורך זמן וחיכיתי להזדמנות להתראיין אצלכם.
 15. היכן אתה רואה את עצמך בעוד חמש שנים?

  1. היום אני מתראיין אצלכם לתפקיד שנראה לי חשוב ביותר – מחנך כיתה. אני רואה בזה אתגר רציני ומתכוון להשקיע בו את כל כולי. באם אצליח בתפקיד זה אני בהחלט יכול לראות את עצמי מרכז שכבה בעתיד או אפילו לוקח על עצמי פרויקטים מיוחדים בבית הספר – מדריך בנושא סמים, חינוך מיני ועוד.
  2. קשה לי לדעת ולתכנן לטווח כזה רחוק. הכל יכול להיות.
  3. למען האמת אין לי בעיה לעשות את התפקיד המוצע לאורך שנים רבות. מי אמר שצריך כל הזמן לשאוף לרוץ קדימה.
  4. אם להיות כנה אני בחור די אמביציוזי והוכחתי זאת עד כה. יש לי שאיפות לנהל מערכת חינוך בעתיד. אבל אני יודע שקודם אני צריך להוכיח את עצמי ובאמת להיות בטוח שזה מתאים לי. אשמח להתקבל לעבודה אצלכם משום שאתם מקום שבו אני יכול לרכוש ניסיון יקר.
 16. מהו ג'וב חלומותיך?

  1. עבודה עם בוס שיודע מה שהוא רוצה ויאמר לי בדיוק מה עלי לעשות.
  2. ג'וב חלומותיי אינו קשור כל כך לעבודה הנוכחית. פעם, ארצה להיות מעצבת אופנה. אבל כעת אני מסתפקת בעבודה הפקידותית המוצעת מסיבות כלכליות.
  3. ג'וב חלומותיי הוא להיות מנהלת שירות לקוחות בחברה גדולה. אני אוהבת קשר עם אנשים ולהפוך את הקליינטים למרוצים מלהיב אותי מאוד. לכן פניתי להצעת עבודה בשירות הלקוחות שלכם. אני חושבת שזה צעד ראשון במסע הארוך הזה.
  4. אתה יודע אני לא יודעת מהו בדיוק ג'וב חלומותיי אבל אני כן יודעת שהעבודה הנוכחית המוצעת לא רחוקה מגו'ב חלומותיי. תמיד רציתי לעבוד במכירות ולנצל את כישורי השכנוע שלי. זה מה שאתם מציעים וזה מדבר אלי מאוד.
 17. הציון שלך הוא

Ajax Loader

התחל מחדש בחזרה לדף הראשי